• Mieszanka Lucerny Otoczkowanej i Koniczyny Barenbrug BG-12 Lucerne Plus YellowJacket 15kg

Symbol: BAR BG-12

Mieszanka lucerny otoczkowanej i koniczyny aleksandryjskiej.

Brak towaru
626.49
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych + czas doręczenia przez przewoźnika
Cena przesyłki 9.99
Poczta Polska - Odbiór w punkcie 9.99
Poczta Polska 11
Poczta Polska Pobranie - Odbiór w punkcie 11.99
Paczkomaty 24/7 12.8
Poczta Polska Pobranie 13
Kurier DPD 23.99
Kurier DPD Pobranie 26.99
Dostępność Brak towaru
Waga 15 kg
Zostaw telefon

image

Mieszanka lucerny otoczkowanej i koniczyny aleksandryjskiej (roślina osłonowa)

  • Lucerna otoczkowana bakteriami Rhizobium gwarancja najwyższej wydajności uprawy lucerny
  • Koniczyna aleksandryjska stanowi roślinę ochronną dla lucerny, nie będąc dla niej konkurencją 
  • Koniczyna aleksandryjska jest rośliną jednokośną, zatem wypada po pierwszym pokosie
  • Mieszanka pozwala uzyskać wyższe dopłaty do uprawy motylkowych roślin paszowych

image

Lucerna otoczkowana w technologii Yellow Jacket

Kolejnym rewolucyjnym produktem stworzonym po wieloletnich badaniach jest Yellow Jacket - technologia otoczkowywania nasion lucerny bakteriami Rhizobium. Bakterie z grupy Rhizobium żyją w symbiozie z roślinami motylkowatymi i wiążą oraz wprowadzają do gleby azot atmosferyczny umożliwiając tym samym redukcję kosztów nawożenia azotem. Dotychczasowe metody zaprawiania nasion nie przynosiły spodziewanych efektów gdyż bakterie szybko ginęły podczas przechowywania i transportu nasion.

Dlatego Barenbrug stworzył specjalną matrycę polimerową, w której umieszczone są oprócz żywych kolonii Rhizobium, składniki odżywcze dla bakterii, mikroelementy i wapń dla kiełkującej lucerny. Otoczka zwiększając masę nasiona powoduje, że mocniej przylega ono do gleby, a dzięki higroskopijności (pochłanianiu wilgoci), szybciej kiełkuje i jest mniej wrażliwe na chwilowe niedobory wody w wierzchniej warstwie gleby. Dzięki dodatkowi wapnia i mikroelementów, rośliny kiełkujące z nasion otoczkowanych w początkowym okresie wytwarzają mocniejszy i głębszy korzeń palowy, uzyskując dostęp do składników odżywczych umieszczonych w niższym profilu glebowym.  Wszystkie odmiany lucerny Barenbrug dostępne są wyłącznie w technologii Yellow Jacket, także w mieszankach traw z lucerną jak : B&G-3 Milkway Protein NutriFibre i B&G-12 LucernePlus zastosowano wyłącznie otoczkowane nasiona lucerny.

Skład mieszanki

  • 85% Lucerna siewna otoczkowana Yellow Jacket
  • 15% Koniczyny aleksandryjska

Norma wysiewu

  • 30 kg/ha

image

VIDEO prezentacja BG-12 Lucerne Plus

image

Lucerna, to proste

Od tej pory uprawa lucerny to żaden problem. Nasiona tej zawierającej duże ilości białka rośliny paszowej są teraz dostępne z innowacyjną otoczką, zapewniającą dobre warunki kiełkowania i wysokie plony, a także bogatą w białko dietę dla Twoich krów. Dzięki technologii otoczkowania nasion Yellow Jacket Nitrogenerator uprawa lucerny stała się znacznie łatwiejsza

Niezbędne Rhizobium

Dzięki symbiozie z bakteriami z rodzaju Rhizobium, mającymi zdolność wiązania azotu atmosferycznego, lucerna magazynuje azot w brodawkach korzeni. Bakterie te wspomagają też rozwój roślin, co zwiększa zawartość białka oraz plon suchej masy.

Technologia zastosowana w Yellow Jacket Nitrogenerator pozwala umieścić zanurzone w polimerowej macierzy bakterie Rhizobium bezpośrednio na nasionach lucerny. Do polimerowej otoczki dodano też składniki pokarmowe oraz substancje konserwujące, by wydłużyć trwałość bakterii. Szczepy bakterii Rhizobium zastosowane w otoczce Yellow Jacket Nitrogenerator powstały w wyniku rozległej selekcji w zmiennych warunkach. Tylko te szczepy, które wykazały się dużą zdolnością do przetrwania w trudnych warunkach, kwalifikują się do zastosowania w otoczce Yellow Jacket Nitrogenerator.

Bogate źródło składników odżywczych wspomagających rozwój roślin

Bakterie Rhizobium na nasionach są przez cały czas aktywne i znajdują się w bezpośredniej bliskości korzeni siewek. Azot atmosferyczny przenika przez górną warstwę gleby i jest pobierany przez bakterie Rhizobium - bytujące w brodawkach korzeniowych młodych roślin - i przekształcany w amidy lub kwas moczowy. Następnie składniki pokarmowe są transportowane do wnętrza roślin. Stanowią one główne źródło substancji odżywczych dla rozwijających się roślin. Nasiona lucerny otoczkowane z wykorzystaniem tej wyjątkowej technologii Barenbrug pozwalają oszczędzić czas i zwiększają szanse na właściwy rozwój roślin i uzyskanie wysokich plonów.

image

Yellow Jacket Nitrogenerator - jak to działa?

image

Spodziewaj się najlepszych wyników

Poza wyborem nasion otoczkowanych Yellow Jacket Nitrogenerator, na wysokie plony mają wpływ także takie czynniki jak właściwy rodzaj gleby, optymalne nawożenie oraz prawidłowe metody koszenia.

Rodzaj gleby

Lucerna rośnie dobrze na glebach przepuszczalnych o odpowiedniej kwasowości. Gleby piaszczyste powinny mieć pH wyższe niż 5,5, zaś gleby gliniaste - co najmniej 6,0. Z ponownym wysiewem lucerny na tym samym polu należy odczekać rok (na terenach wilgotnych), a do trzech lat (na terenach suchych). Zaleca się, by gleba pod uprawę lucerny miała właściwą strukturę.

Nawożenie i ochrona

Lucerna to roślina wieloletnia. Jeżeli w momencie siewu gleba zawiera wystarczającą ilość azotu, nie ma potrzeby dodatkowego nawożenia tym pierwiastkiem. Wraz z upływem czasu lucerna sama zacznie wiązać azot z powietrza. Dawka fosforu, sodu i potasu musi być ustalona na podstawie analizy gleby.

Zostaw uprawę w spokoju

Lucerna jest wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne, zatem ważne jest, by ograniczyć zabiegi do minimum. Jeśli dana roślina wypadnie, w jej miejscu pojawia się pusta przestrzeń, w której mogą rozwinąć się chwasty. Nasiona lucerny Barenbrug są wolne od szkodliwych chwastów i cechują się dobrą odpornością na nicienie. Ochrona przed patogenami jest łatwa i może być prowadzona powszechnie dostępnymi metodami.

Koszenie

Lucernę kosi się głównie w celu sporządzania kiszonki. W zależności od lokalnego klimatu możliwa liczba pokosów w sezonie wynosi od dwóch do pięciu lub więcej. W przypadku siewu wiosennego należy uwzględnić, że liczba pokosów będzie o jeden mniejsza. Najlepszą porą na koszenie lucerny jest czas, gdy 5-10 % roślin kwitnie. Optymalna wysokość koszenia to 7-10 cm. Lucerna ma dość szerokie liście, co sprawia, że istotny jest dobór właściwego urządzenia do koszenia. Przy zbyt gwałtownym koszeniu lucerna traci dużo liści, co negatywnie wpływa na wielkość i jakość plonu.

Plon paszy

W pierwszym roku potencjalny plon suchej masy lucerny wynosi 6-9 ton/ha. W drugim i kolejnych latach uprawy plon suchej masy może wzrosnąć do 12-17 ton/ha. Wartości te mogą się różnić w zależności od odmiany lucerny oraz regionu uprawy.

Jakość kiszonki

Lucerna stanowi doskonałe źródło białka oraz błonnika (neutralne włókno detergentowe - NDF) w diecie zwierząt.

image


image

image

Royal Barenbrug Group jest globalnie działającą firmą nasienną, zarządzaną w Holandii. Do dzisiejszego dnia Barenbrug Group jest niezależną firmą rodzinną. Przeszło 100-letnie doświadczenie oraz międzynarodowe uznanie jest oparte na takich wartościach jak Innowacja, Jakość, Marketing i Partnerstwo. Barenbrug specjalizuje się w hodowli i produkcji nasion traw oraz dystrybucji traw pastewnych i gazonowych na całym świecie. Wartość sprzedaży w roku ubiegłym o wartości 160 milionów euro - czyni Barenbrug jedną z największych światowych firm w branży. Grupa Barenbrug posiada 20 filii w 12 krajach na pięciu kontynentach. Badania i hodowla prowadzone we wszystkich strefach klimatycznych na świecie wraz z ciągłymi badaniami naukowymi dają w rezultacie wysokiej jakości produkty. Specjalistyczna wiedza pomaga oferować coraz doskonalsze produkty. Marka Barenbrug oznacza najwyższą jakość. 

Nasz misja

Misją Barenbrug jest prowadzenie międzynarodowej firmy nasiennej, specjalizującej się w uprawach traw pastewnych i traw gazonowych. Firma skupia się na badaniach i rozwoju, gwarantujących ciągłą innowację i wysokiej jakości grupę produktów i usług.

image

Osiągnięcia

Do obsiania stadionów piłkarskich w Polsce i na Ukrainie Barenbrug wykorzystał kilka mieszanek nasion. Słynna mieszanka SOS, która uratowała murawy w trakcie Mistrzostw Świata w 2010 roku w RPA, została także użyta w trakcie Euro 2012. Na innych obiektach Barenbrug zastosował mieszankę Speedy Green. W tym roku zdecydowano się również sięgnąć po rewolucyjną technologię RPR, którą wykorzystano w decydującym meczu angielskiej Premier League, a obecnie można ją spotkać również na stadionach PGE w Gdańsku czy Polonii Warszawa. Ta innowacyjna mieszanka zdobyła uznanie wśród zarządzających obiektami sportowymi na całym świecie i cieszy się popularnością wielu zawodowych klubów piłkarskich.

Nasiona Barenbrug zostały również użyte na boiskach treningowych w centrach przygotowawczych większości drużyn zakwaterowanych na terenie Polski. W Krakowie na murawach powstałych z nasion Barenbrug trenowały zespoły Holandii, Włoch i Anglii. Reprezentacja Włoch trenowała na boisku, należącym do Cracovii. Drużyna Anglii miała okazję ćwiczyć na przebudowanym stadionie Hutnika Kraków.

Produkty

Trawy są roślinami uniwersalnymi i łatwo adaptującymi się w różnych warunkach klimatycznych i glebowych. Występuje ich ponad 8000 gatunków. Barenbrug starannie selekcjonuje tylko niewielką ich ilość, z których po skrzyżowaniu uzyskuje odmiany hodowlane poszczególnych gatunków. Odmiany te spełniają wysokie oczekiwania naszych klientów, bowiem doskonale przystosowują się do określonych warunków siedliskowych, a także pogodowych w każdej strefie klimatycznej. Jest to ogromne wyzwanie, któremu udaje się sprostać.

Jakość

Jakość to podstawa powodzenia każdej działalności. Barenbrug specjalizuje się w hodowli i selekcji roślin. Hodowcy z mistrzostwem, kreatywnością i cierpliwością nieustannie ulepszają istniejący materiał genetyczny. Z hodowlą roślin ściśle powiązane jest nasiennictwo. Firma Barenbrug prowadzi reprodukcję własnych odmian w różnych rejonach świata o najlepszych warunkach siedliskowych. Dzięki trosce o jakość na każdym etapie powstawania odmian i produkcji nasion Barenbrug stał się potentatem w zakresie traw.

image

Produkcja

Nasiona wykorzystywane do mieszanek pochodzą od najlepszych, zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Nowoczesne maszyny sortujące i czyszczące eliminują obce nasiona i wszelkie zanieczyszczenia, gwarantując znakomitą czystość materiału siewnego.

image

Ocena jakościowa

Barenbrug dysponuję laboratorium badawczym. Przeprowadza w nim ocenę wartości użytkowej materiału siewnego. Obejmuje ona: - badanie zawartości wody w nasionach, - sprawdzanie zdolności kiełkowania nasion, - kontrole fitosanitarne partii nasion, - określanie czystości nasion.

Mieszanki

Z nasion poszczególnych odmian przygotowuje się mieszanki, których odpowiedni skład ustalają eksperci firmy Barenbrug, na podstawie badań przeprowadzonych w Ośrodkach Doradztwa Rolniczego i wieloletniej praktyki. Nasiona w odpowiednich proporcjach przenoszone są do mieszalników. Mieszanie komponentów trwa od 5 do 10 minut.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie